پاورپوینت بررسی کالج ارستاد کپنهاگ

پاورپوینت بررسی کالج ارستاد کپنهاگ

پاورپوینت بررسی کالج ارستاد کپنهاگ در 21 صفحه اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt

مشخصات فایل

تعداد صفحات 21
حجم 1331 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی پاورپوینت معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

دفتر معماری 3XN در سال 1986 توسط هرفورت نیلسن تاسیس گردیده و پس از ده سال فعالیت حرفه ای ، سرانجام در سال 1999 ساختمان سفارت دانمارک در آلمان به نخستین اثر شاخص این دفتر و سکویی برای حضور آن در عرصه معماری اروپا تبدیل شد. ترکیب تکنولوژی مدرن و هنر در بناهایی زمینه گرا که سعی دارند به شناسه هایی نمادین در بستر قرارگیری خود تبدیل شوند رویکرد اصلی دفتری است که امروزه به عنوان یکی از موفق ترین دفاتر معماری اروپای شرقی شناخته می شود.

کالج ارستاد کپنهاگ اثری تحسین شده از این دفتر است که در فاصله سال های 2005 تا 2007 طراحی و اجرا گردید و توانست عنوان بهترین پروژه آموزشی را در میان کشورهای اسکاندیناوی از آن خود کند. نبوغ و نوآوری های معماران در این ساختمان که ظاهری متعارف و معمولی دارد در فضاهای داخلی آن پنهان می باشد. ساختاری که نه تنها به ظهور معماری متفاوتی در عرصه فضاهای آموزشی انجامید، بلکه متناسب با رویکرد نوین این کالج در خصوص نحوه آموزشی می باشد در این رویکرد کلاس درس که به عنوان ساختار فضایی بسته ای شناخته شده و عنصر اصلی در معماری فضاهای آموزشی قلمداد می شود – حذف شده و مرز میان کلاس و سایر فضاهای محیط اموزشی از بین رفته است.

بدین ترتیب فضاهای اموزشی هر یم از چهار گرایش مستقل کالج در یکی از طبقات این بنای چهار طبقه قرار گرفته و به واسطه اختلاف سطح از سایرین تفکیک شده است. در هر یک از این طبقات نیز فضای مطالعه ازاد ، سالن درس و فضاهای استراحت به واسطه اختلاف سطح از یکدیگر مجزا شده اند. سالن هایی نیمه بسته با پلانی دایره ای شکل به کلاس های درس اختصاص یافته و از سطح بام ان ها به عنوان فضای استراحت و مطالعه ازاد استمفاده شده است.


شامل تصاویر فضا های داخلی و خارجی و پلان ها


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود