طرح هادی روستای گیل کلا

طرح هادی روستای گیل کلا

طرح هادی روستای گیل کلا دارای 102 صفحه با فرمت ورد و قابل ویرایش می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات 102
حجم 17148 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی مقاله جغرافیا

توضیحات کامل

فهرست مطالب :


مرحله اول: مطالعات پایه و تشخیص وضعیت موجود
1.    پیشینه و زمینه
2.    شناسایی پایه

مرحله دوم: تحلیل و استنتاج بررسیهای وضع موجود و تدوین چشماندازها

1. تحلیل و استنتاج مطالعات مربوط به حوزه نفوذ
2. تحلیل و استنتاج مطالعات مربوط به روستا

مرحله سوم: تعیین و الویتبندی پروژههای پیشنهادی و ارائه طرح هادی

1.    تعیین برنامهها و پروژههای پیشنهادی
2.     ارائه طرح
3.    تدوین ضوابط و مقررات

قسمتی از متن :


1. پیشینه و زمینه
1-1. بررسی اجمالی موقعیت سیاسی و جغرافیایی روستا و پیشینه تاریخی آن    
 روستای گیل کلا بر حسب سلسله مراتب سکونت گاهی در دهستان کلارستاق غربی از توابع بخش مرکزی شهرستان چالوس واقع شده که فاصله آن تا شهر چالوس (مرکز شهرستان ) 3 کیلومتر میباشد. این روستا در مختصات 51 درجه و 27 دقیقه طول جغرافیایی و 36 درجه و9دقیقه عرض جغرافیایی و در ارتفاع متوسط (20-) متری از سطح دریا قرار گرفته است(مهندسین مشاور مازند طرح،1380، ص3).
از لحاظ توپوگرافی روستای گیل کلا در بخش جلگه ای شهرستان چالوس واقع شده و نوع راه آبادی آن از نوع آسفالته میباشد. از نظر موقعیت جغرافیایی روستای گیلکلا از سمت شمال به روستای عباس کلا، از سمت جنوب به روستای نجار کلا، از سمت  غرب به روستای سیب ده و از سمت  شرق به روستای مهدی آباد محدود میشود. این روستا طبق آمار سال1388(خانه بهداشت روستا) دارای 75 خانوار و 265 نفر جمعیت بوده است.
روستای گیل کلا از لحاظ تاریخی بیش از 200 سال قدمت دارد. در مورد وجه تسمیه روستا گفته میشود که اولین ساکنین روستای گیل کلا گیلها (مردم گیلان) بودند که از ناحیه اشکور  گیلان وارد شدند و از آن تاریخ تا حال در این روستا زندگی میکنندکه با گذشت زمان نام گیلکلا به معنی روستایی که ساکنان آن از مردم گیلان بودهاند بر آن نهاده شد(مطالعات میدانی مشاور، تابستان1388).
از دلایل دیگر پدید آمدن این روستا، اهمیت و تأثیر عوامل طبیعی و پس از آن انسانی بوده که به تمرکز جمعیت در این محدوده منجر گشته است فراوانی آبهای سطحی و زمینهای هموار وحاصلخیز، آب و هوای مناسب و خاک مرغوب از مهمترین عوامل طبیعی، نسبت خویشاوندی، همزبانی و قومیت مشترک از مهمترین عوامل انسانی در سکونت ساکنین روستا موثر بوده است…


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود